Cenné kovy posbíráme i letos: LA team Chotěboř se připravuje na novou sezónu

17.02.2023

Pomalu ale jistě se nám blíží velký návrat na závodní plochy. Tréninky jsou v plném proudu a sestavy téměř secvičené. Všichni se na další společný začátek moc těšíme. Pravidelně se potkáváme, stejně jako vždycky, opět spolu trávíme i víkendy. Tentokrát ale jinde než na týmových závodech. Jak vypadá zimní příprava aerobiku?

O závodech jednotlivců jsme psali již několikrát. Ani tentokrát tomu ale nebude jinak. Když na víkendové závody nejezdí celý tým, možnost bojovat o medaile mají hlavně jednotlivci, a to na cvičeních podle lektora. V Kutné Hoře se pořádá série takových závodů už několik let. Letos se tradičně účastníme také. Započalo to Tříkrálovým aerobikem v Kutné Hoře, odkud naše reprezentantky dovezly čtyři medaile.
3. místo skupina A - Laura Francová
4. místo skupina A - Nikol Šťastná
3. místo skupina A - Silvie Tvrdíková
finále skupina A - Denisa Pelikánová
1. místo skupina B - Jana Szturcová
1. místo skupina C - Kateřina Resslová

Dále jsme pak ve sběru pokračovaly na konci ledna, kdy jsme na Hvězdičkovém aerobiku obsadily dokonce i nejstarší kategorie. Po dlouhé době na závody vyjela Tereza Jiránková, Tereza Kopecká, Denisa Vaňková a trenérka Anna Sabolová, které tak pomohly v celkovém sbírání bodů pro celý klub. A tak jsme měly reprezentantky ve všech věkových kategoriích. Gratulujeme všem a děkujeme, že jste aktivní!
4. místo skupina A - Nikol Šťastná
4. místo skupina A - Denisa Vaňková
5. místo skupina A - Silvie Tvrdíková
5. místo skupina A - Anna Sabolová
7. místo skupina A - Laura Francová
finále skupina A - Jana Szturcová, Tereza Kopecká
3. místo skupina B - Denisa Pelikánová
5. místo skupina B - Kateřina Resslová
6. místo skupina B - Vanesa Průšová
finále skupina B - Natálie Chromá, Jasmína Bačkovská, Magdaléna Kolářová, Tereza Jiránková, Lucie Kovalová

Stejné závody pořádá i Český svaz aerobiku, a to po celé České republice. Nikol Šťastná vyjela do Českých Budějovic, odkud ze soutěžního aerobic master classu přivezla ten nejcennější kov! To je velký úspěch a moc za něj gratulujeme! Druhé kolo se konalo v polovině února na Kladně, kde se Silvie Tvrdíková po náročných dvou kolech probojovala až do finálového kola, kde se umístila na 7.-15. místě. Nikol Šťastná si domů přivezla další krásnou medaili, tentokrát stříbrnou. Děkujeme za pravidelnou reprezentaci, holky!

Zpátky k trénování. Během dvou lednových víkendů proběhly velké aerobikové kempy, při kterých měli závodníci možnost poznat světové legendy v aerobiku. Do Olomouce odjela Nikol Šťastná a do Poděbrad poté Jana Szturzová, Denisa Pelikánová a Silvie Tvrdíková. Akci pořádaly české hvězdy v aerobiku, například Holubcová, Vohradská, Strakoš, Citová, ale na tréninky přijeli i belgičtí závodníci a trenéři Delmotte a Brande. "Moc se mi tam líbilo, potkala jsem svou idol Adélu Citovou, trenérky nejlepších závodnic v republice a od všech jsme získaly spoustu rad," komentuje svou účast Silvinka. "Byly jsme rozdělené na dvě skupiny podle věku a vždycky jsme se vystřídaly. Tréninky byly dvakrát denně po dvou až třech hodinách. Nejvíc mě bavil gymnastický aerobik s Barčou Karlíkovou. Sice to bylo dost těžké, ale hodně zábavné. Dokonce jsme zkoušely i hiphop, to mě také hodně bavilo," dodává Janička. Takový kemp byl pro naše závodnice velkou příležitostí nabrat nové zkušenosti i pro domácí tréninky a my jsme jedině rádi, že mezi ostatní aerobičky takto vyjely.

I my jsme ale společně strávily jeden únorový víkend na choreo soustředění. Kromě společných her, povídání si a trávení společného večera jsme pochopitelně primárně trénovaly. Náplní celého soustředění bylo doladění závodních sestav a společný teambuilding. Noc jsme přečkaly ve spacácích v malečské tělocvičně, kde se celé soustředění odehrálo. V neděli jsme domů odjely po unavujících dvou dnech, ale zase o trošku blíže k našemu cíli. V březnu nás čeká další soustředění, tentokrát více zaměřené na techniku a fyzickou kondici.

První týmové závody přichází na řadu už za měsíc a nervozita i nadšení stoupá. Do té doby nás čeká ještě pár desítek hodin v tělocvičně. Všichni pevně věříme, že se společná dřina jistojistě vyplatí.

Do té doby však LÁsku přeje LA TEAM.

Za celý klub

Marie Sabolová