O nás

LA team byl založen roku 2013 jako oddíl závodního aerobiku pod SK Buttula Chotěboř. Od roku 2018 funguje LA team Chotěboř jako samostatný zapsaný spolek. 

Náš klub se zaměřuje zejména na závodní aerobik, ale všechny děti u nás začínají vždy se všeobecnou pohybovou průpravou, která je důležitá pro každý sport. V současné době náš klub navštěvuje přes 70 členů ve věku od 4 do 21 let, kterým se věnuje tým vyškolených trenérek aerobiku a lektorek cvičení pro děti - Děti na startu. V Chotěboři každoročně organizujeme celorepublikovou soutěž ve cvičení podle lektora - Aerobic cup. Pro veřejnost nabízíme možnost exhibičního vystoupení našich závodních choreografií, které se hodí např. na firemní akce, plesy, sportovní akce či dětské dny. V případě zájmu nás kontaktujte.

Pro děti od 4 do 9 let nabízíme kurzy Děti na startu, které probíhají 1x týdně. Kruháček pro holky a kluky je zaměřen na rozvoj všeobecných sportovních dovedností jako jsou základy gymnastiky, atletiky, míčových a pohybových her, flexibility, síly, vytrvalosti, rychlosti a koordinace. Aerobik pro radost je více zaměřen na rytmiku, flexibilitu, gymnastiku a dětský aerobik. V případě zájmu o pokračování v závodním aerobiku jsou děti vybrány z těchto kurzů do závodní přípravky, kde se systematicky připravují na závody. Pro děti pořádáme každé léto sportovní příměstské tábory.

Závodní aerobik navštěvují děti od 6 let, které mají tréninky přizpůsobené dle věku a výkonnosti a trénují 2x-4x týdně. Naši výkonnostní sportovci se účastní soutěží pod Českým svazem aerobiku Fisaf.cz, kde závodí ve všech 3 výkonnostních třídách v kategorii fitness aerobik a sportovní aerobik (singl, duo, trio). Začínající závodníci se účastní závodů Bohemia aerobic tour a Žij pohybem (aerobik team show, komerční aerobik). Do závodních skupin jsou děti přijímány z našich dětských kurzů. V případě zájmu o závodní aerobik z řad veřejnosti nás neváhejte kontaktovat. Pro závodníky pořádáme každé léto soustředění, které je zaměřeno nejen na fyzickou kondici, techniku cvičení, choreografie, ale hlavně na budování týmového ducha a utužování přátelského kolektivu.


,,Vše děláme s láskou."

Naším klubem prošlo již stovky dětí, z malých dětiček se nám podařilo vychovat sportovce s velkým srdcem. Z holek se stala parta kamarádek, které si budou oporou, doufáme, na celý život. Jsme vděčné, že u nás zůstávají jako začínající trenérky, to je totiž to nejkrásnější, co se může trenérovi stát. Vychovat si skvělého sportovce, který bude mít zájem o další vzdělávání se ve svém sportu a bude chtít předávat svoje zkušenosti mladším generacím. Velice nás těší, že se k nám naše holky vrací, pozdravit na soustředko, na trénink či nám dělat vedoucí na příměstské tábory... A to jsou právě ty malé, velké věci, které nás utvrzují v tom, že jdeme tou správnou cestou a že vše, co děláme, má smysl.

Vedení klubu (2018 - 2023)
Výkonný výbor a statutární orgán:
Předseda: Anna Sabolová 
Místopředseda: Klára Břízová 
Místopředseda: Linda Dajčová 

dále:
Tereza Musílková
Lucie Pradáčová 
Marie Sabolová 
Denisa Vaňková 
Gabriela Břízová 
Dominika Průšová