O nás

Náš klub se zaměřuje zejména na závodní aerobik, ale všechny děti u nás začínají vždy se všeobecnou pohybovou průpravou, která je důležitá pro každý sport. V současné době náš klub navštěvuje přes 70 členů ve věku od 4 do 21 let, kterým se věnuje tým vyškolených trenérek aerobiku a lektorek cvičení pro děti - Děti na startu. V Chotěboři každoročně organizujeme celorepublikovou soutěž ve cvičení podle lektora - Aerobic cup. Pro veřejnost nabízíme možnost exhibičního vystoupení našich závodních choreografií, které se hodí např. na firemní akce, plesy, sportovní akce či dětské dny. 

Pro děti od 4 do 9 let nabízíme kurzy Děti na startu, které probíhají 1x týdně. Kruháček pro holky a kluky je zaměřen na rozvoj všeobecných sportovních dovedností jako jsou základy gymnastiky, atletiky, míčových a pohybových her, flexibility, síly, vytrvalosti, rychlosti a koordinace. Aerobik pro radost je více zaměřen na rytmiku, flexibilitu, gymnastiku a dětský aerobik. V případě zájmu o pokračování v závodním aerobiku jsou děti vybrány z těchto kurzů do závodní přípravky, kde se systematicky připravují na závody. Pro děti pořádáme každé léto sportovní příměstské tábory.

Závodní aerobik navštěvují děti od 6 let, které mají tréninky přizpůsobené dle věku a výkonnosti a trénují 2x-4x týdně. Naši výkonnostní sportovci se účastní soutěží pod Českým svazem aerobiku Fisaf.cz, kde závodí ve všech 3 výkonnostních třídách v kategorii fitness aerobik a sportovní aerobik (singl, duo, trio). Začínající závodníci se účastní závodů Bohemia aerobic tour a Žij pohybem (aerobik team show, komerční aerobik). Do závodních skupin jsou děti přijímány z našich dětských kurzů. V případě zájmu o závodní aerobik z řad veřejnosti nás neváhejte kontaktovat. Pro závodníky pořádáme každé léto soustředění, které je zaměřeno nejen na fyzickou kondici, techniku cvičení, choreografie, ale hlavně na budování týmového ducha a utužování přátelského kolektivu.


,,Vše děláme s láskou."

Naším klubem prošlo již stovky dětí, z malých dětiček se nám podařilo vychovat sportovce s velkým srdcem. Z holek se stala parta kamarádek, které si budou oporou, doufáme, na celý život. Jsme vděčné, že u nás zůstávají jako začínající trenérky, to je totiž to nejkrásnější, co se může trenérovi stát. Vychovat si skvělého sportovce, který bude mít zájem o další vzdělávání se ve svém sportu a bude chtít předávat svoje zkušenosti mladším generacím. Velice nás těší, že se k nám naše holky vrací, pozdravit na soustředko, na trénink či nám dělat vedoucí na příměstské tábory... A to jsou právě ty malé, velké věci, které nás utvrzují v tom, že jdeme tou správnou cestou a že vše, co děláme, má smysl.

LA team byl založen roku 2013 jako oddíl závodního aerobiku pod SK Buttula Chotěboř. Od roku 2018 funguje LA team Chotěboř jako samostatný zapsaný spolek

Vedení klubu (2023 - 2028)
Výkonný výbor a statutární orgán:
Předseda: Anna Sabolová 
Místopředseda: Lucie Pradáčová 
Místopředseda: Tereza Musílková

další členové vedení klubu:
Klára Břízová
Marie Sabolová
Denisa Vaňková 
Gabriela Břízová 
Dominika Průšová