Informace pro zájemce

Tréninky závodního aerobiku jsou zaměřeny na prohlubování základních aerobikových kroků, děti se učí složitější aerobikové variace, které se používají na soutěžích typu master class, což je soutěž, kde se cvičí podle lektora. Dále s dětmi trénujeme fyzickou kondici, flexibilitu, skoky, správné držení těla, sílu... Závodníci se mohou od přípravky závodního aerobiku (komerční aerobik) postupně propracovat ke sportovnímu aerobiku. Se závodníky jezdíme na celorepublikové soutěže pod Českým svazem aerobiku Fisaf.cz, Bohemia aerobic tour a další pohárové soutěže. 


Kdy začít cvičit?

- Nábory do nezávodních skupin probíhají vždy v září a lednu, přijít ale můžete kdykoli během roku, ohlásit se u trenérky, hodinu si zkusit a přidat se k nám. 
- Začít můžete v jakémkoli věku (nejlépe 6-8 let).

Co nabízíme?

- Všestrannou sportovní průpravu pro děti od 4 let (Kroužky pro děti)
- Specializaci na trénink závodního aerobiku pro děti od 6 let.

Komerční aerobik, show aerobik
- týmová soutěž (5-20 členné týmy)
- Pro děti, které chtějí být v závodním týmu, jezdit na soutěže, učit se nové věci. 
- Komerční aerobik může být s náčiním, ale nemusí. Choreografie je ztvárněna vždy do nějakého tématu, hodnotí se technika cvičení a správné vyjádření tématu. 
- Tréninky probíhají 2x týdně.

Sportovní aerobik
- soutěž jednotlivců, dvoučlenných týmů (duo) a tříčlenných týmů (trio) 

- Sestava sportovního aerobiku obsahuje povinné prvky (statická síla, skoky, kliky a flexibilita). 
- Tréninky sportovního aerobiku probíhají 2-3x týdně (podle toho, zda je soutěžící ve fitness týmu) a jsou doplněny tréninkem gymnastiky.
- Pro děti, které se věnují aerobiku naplno, mají svůj cíl a trénují si i doma. 

Fitness týmy 
- týmová soutěž (5-8 členné týmy)
- Fitness aerobik je bez náčiní, závodní choreografie trvá 2 minuty a hodnotí se především provedení, synchron a obtížnost. 
- Tréninky fitness týmů probíhají minimálně 3x týdně.
- Pro děti, které se věnují aerobiku naplno, mají svůj cíl a trénují si i doma.

Co sebou na trénink?

- Sportovní oblečení (obepnuté), kvalitní sportovní obuv (lehce odpružená, měkká a lehká bota, široká špička), pití.
- Závodní obuv: Venturelli nebo Reebok (info u trenérky).

Kdy se můžete na děti podívat?

- Pro rodiče jsou vyhrazeny speciální ukázkové lekce, akademie, veřejné vystoupení a závody na kterých je přítomnost rodičů vítaná. Pokud přesto máte zájem vidět své děti při tréninku, domluvte se s cvičitelkou a prosíme při lekci nevolejte a nenapomínejte děti. Děkujeme za pochopení.

Jak můžete pomoci?

- Pokud máte zájem zapojit se do činnosti klubu a pomoci s hledáním sponzorů, zajištění akcí, shánění odměn pro děti, ceny do soutěží apod., informujte Aničku.
- Kromě pomoci finanční uvítáme i drobnou materiální.

Závody

- S sebou: kompletní dres (i s aplikací do vlasů), bílé boty, klubové oblečení, pití (nejlépe neperlivé), svačina (lehce stravitelná), věci na česání (hřeben, pinetky, sponky, gumičky, gel, lak, ..). Cenné věci nechávejte doma.

- Seznam závodů dostanou rodiče e-mailem nebo jsou vypsané na webu. Pokud se závodů nemůžete z vážných důvodů zúčastnit, informujte trenéra mailem nejpozději měsíc před závodem. Startovné se platí předem. 
- Doprava na závody je individuální. Sraz určí trenér (info e-mailem). Přijeďte nejlépe učesané. Dítě si převezme trenér a rodiče jsou po celu dobu v hledišti (šatny jsou pouze pro závodníky a rodičům organizátoři nepovolují vstup). Při sestavě povzbuzujte. :-)
- Po sestavě trenér krátce zhodnotí sestavu a děti mohou k rodičům.
- Na vyhlášení děti dorazí včas a v dresu. 

Soustředění

- Každé léto jezdíme se závodníky (sportovní a fitness aerobik) na soustředění, kde se připravujeme na podzimní sezónu a prohlubujeme naše kamarádství. :-) 
- Na podzim a v zimě pak probíhá pro závodníky příměstské soustředění, většinou na 2-3 víkendy, podle potřeby.
- V létě pořádáme sportovní příměstské tábory pro závodníky i nezávodní děti z kroužků pro radost.

RODINA - AEROBIK - PŘÁTELÉ - KLUB

Atmosféra kolem dětí v tělocvičně je součást jejich osobnostního růstu, utváření hodnot a v konečné fázi i jejich výsledků. Proto doprovázejte děti na soutěže, kdykoliv je to možné. Přicházejte v dobré náladě, bez stresu a napětí, nevyvolávejte v dítěti přehnaný pocit zodpovědnosti, který může u něj přerůst v obavu z výkonu či dokonce strach.

Veďte ho k radosti a k těšení se na soutěž. Dejte najevo svým dětem, že výsledek není pro vás nejdůležitější a už v žádném případě na úkor toho, že se jim závod ne/povedl. Oceňte jeho snahu, zajímejte se, jestli má v týmu kamarády a jestli zažil něco hezkého i mimo tělocvičnu. Veďte ho ke kamarádství, nikoliv k rivalitě, ale k oceňování hodnot každého dítěte z týmu.

Při úspěších se radujte, ale nepodporujte pocit výlučnosti, nadřazenosti, vaše dítě by pak mohlo selhat při překonávání překážek, které mu v budoucnu život do cesty postaví. Nechte si vyprávět, co s týmem zažili, co vymysleli, čemu se smáli. Přiblížíte se tak nejen svému dítěti, ale celému týmu.

Snažte se vytvářet dobré vztahy s ostatními rodiči a trenéry. Důvěřujte svým trenérům a pokud máte připomínky k jejich práci, řešte je přímo s nimi, z očí do očí. Nevytvářejte negativní zákulisní prostředí, buďte přímí a čestní, vaše děti to vidí.

Snažte se při závodech vyhýbat konfliktům, a to i v případě chybování rozhodčích. Není na vás tato pochybení řešit, jen ještě více rozptýlíte soustředění vašich dětí. Trenér jim sám nastalou situaci vysvětlí. Nechte je okusit i tento pocit nespravedlnosti, patří ke sportu i životu. Naučí se mu čelit, soustředit se na to, co je podstatné.

Neřešte s dítětem chyby, které si myslíte, že udělalo. Trenér to dětem řekne a problém vysvětlí/vyřeší sám. Máte-li i přesto potřebu probírat jeho případné chyby v sestavě, dělejte to nenásilně, nepřikládejte jim "osudový" význam. Mohli byste v něm vyvolat pocit, že se jedná o závažná provinění a tím nabourat jeho smysl pro hodnoty.

Stůjte při něm ve chvílích, kdy se mu nedaří, kdy má pocit, že jeho snaha a námaha je zbytečná. Netlačte na něj, podpořte jeho sebevědomí. Zdůrazněte, že nejdůležitější je při trénování/závodě zábava, týmová práce, získávání zkušeností a v neposlední řadě překonávání sama sebe. Když vytrvá, výsledek se jistě dostaví.

Pokud neovládnete svoje emoce a dopustíte se vůči dítěti nevhodného chování, omluvte se. Vaše vztahy se prohloubí. Nemyslete si, že máte vždy pravdu, váš dítě ví o situaci většinou víc než vy a jen on ví, jaké dostal od trenéra pokyny a proč. Buďte důslední, ale nesekýrujte neustále své dítě, jinak bude nuceno vás vytěsnit, být ,,huché".

Nezapomínejte, jak důležité je v moderním sportu vzdělání a inteligence. Netrestejte dítě zákazem sportu, najděte jiný, motivační způsob. Sami dodržujte dané slovo a sliby. Uvědomte si, že děti se víc než slovy učí přirozeným napodobováním.

Stále mějte na mysli, že aerobik je sice krásný sport, ale v životě je mnohem více cennějších věcí. Největších chyb se dopouštějí ambiciózní rodiče, kteří se snaží skrz své děti dobýt vlastní nesplněné sny. Vaše dítě by nemělo nikdy zažít pocit, že ho kvůli "prohře" nemáte rádi.

Proto své děti veďte k vrcholu v lásce, vlídnosti a porozumění, ať mají krásné vzpomínky i když jejich profesní dráha povede jiným směrem. Ať kdykoliv, když projdou kolem tělocvičny, pocítí to krásné rozechvění, které prožívaly jako malý děti a budou se k nám rádi vracet. Dnes je naším úkolem vychovat z nich spravedlivé, upřímné a výkonné sportovce. Je to dlouhá cesta.

Hodně štěstí!

Inspirováno - Dukla Praha

Máte zájem o vystoupení na Vaší akci? 

Přejete si na Vaší akci vystoupení LA teamu Chotěboř? Neváhejte a kontaktujte nás!

Vystoupení jsou vhodná na:

  • plesy
  • sportovní akce
  • soutěže
  • dětské dny
  • charitativní akce
  • a další...

Chcete se stát naším partnerem nebo sponzorem? 

Pokud byste měli zájem sponzorovat jakýkoliv tým nebo celý klub, neváhejte nás kontaktovat!

Nabízíme Vám:

  • reklamu na mikině, tílku či tričku při závodech
  • vystoupení na firemních akcích
  • prezentaci na našich webových stránkách a na našich reklamních plakátech