Závodní aerobik

CHCEŠ BÝT SOUČÁSTÍ ZÁVODNÍ SKUPINY LA TEAMU?

Děti do 6 let přijímáme do kroužků Děti na startu (Kruháček, Aerobik pro radost), ze kterých si poté vybíráme děti do závodní přípravky. Starší děti přijímáme na základě zkušebního tréninku. Je výhodou, když má dítě zkušenost s aerobikem, gymnastikou nebo podobným sportem.

Tréninky závodního aerobiku jsou zaměřeny na prohlubování základních aerobikových kroků, děti se učí složitější aerobikové variace, které se používají na soutěžích typu master class, což je soutěž, kde se cvičí podle lektora. Dále s dětmi trénujeme fyzickou kondici, flexibilitu, skoky, správné držení těla, sílu... Závodníci se mohou od přípravky závodního aerobiku (komerční aerobik) postupně propracovat ke sportovnímu aerobiku. Se závodníky jezdíme na celorepublikové soutěže pod Českým svazem aerobiku Fisaf.cz, Bohemia aerobic tour a další pohárové soutěže.

SPORTOVNÍ AEROBIK

Soutěž jednotlivců, dvojic nebo trojic. "Sportovní aerobik prokazuje schopnost předvést komplex prvků obtížnosti (statická síla, skoky, kliky a flexibilita) s ostatními pohyby, které vychází z tradičního high impact aerobiku, s vysokou intenzitou a dokonalým provedením, a to vše na vhodný hudební doprovod." (Fisaf.cz) Závodní sestava trvá zhruba 1 minutu a 45 sekund.

Tréninky sportovního aerobiku probíhají 2-3x týdně dle výkonnostní třídy, možnostech sportovce a dle toho, zda je sportovec i v týmu fitness aerobiku.

FITNESS AEROBIK

Fitness aerobik petite je kategorie o 5 závodnících v týmu, kteří se svoji choreografií musí ztvárnit předem vybrané téma. Fitness aerobik grande je pro 6-8 závodnic, choreografie obsahuje libovolné technické prvky a zajímavé aerobní vazby. Hodnotí se především originalita choreografie, technické provedení, synchron všech členů týmu a obtížnost. Závodní sestava trvá zhruba 1 minutu a 45 sekund.

Tréninky fitness aerobiku probíhají 2-3x týdně dle výkonnostní třídy. 

ZÁVODNÍ PŘÍPRAVKA 

Závodnice v přípavce se účastní soutěží komerčního aerobiku (show) nebo přípravky sportovního a fitness aerobiku. Choreografie komerce je ztvárněna do nějakého tématu. Hodnotí se zde technika a předvedení aerobních vazeb vycházejících z low impact aerobiku. 

Tréninky probíhají 2x týdně a jsou méně fyzicky náročné. 

Pololetní kurzovné závodního aerobiku 2023/2024: od 2 500 Kč

Naše trenérky

Jakých závodů se účastníme? 

Žďár tančí, Přibyslavský pantoflíček, Havlíčkobrodský střevíček, Chodovské berušky, Perníková kopretina


Máte zájem o vystoupení na Vaší akci? 

Přejete si na Vaší akci vystoupení LA teamu Chotěboř? Neváhejte a kontaktujte nás!

Vystoupení jsou vhodná na: plesy, sportovní akce, soutěže, dětské dny, charitativní akce a další...


Chcete se stát naším partnerem?

Pokud byste měli zájem sponzorovat jakýkoliv tým nebo celý klub, neváhejte nás kontaktovat!

Nabízíme Vám:

  • reklamu na mikině, tílku či tričku při závodech
  • vystoupení na firemních akcích
  • prezentaci na našich webových stránkách a na našich reklamních plakátech