LA team čeká rok plný nových zážitků. Chotěbořský aerobik zahájil svou jedenáctou sezonu

15.04.2024

Chotěbořský LA team odstartoval další společnou sezonu, která bude opět o něco úspěšnější než v uplynulých deseti letech. V letošním roce se totiž do nejvyšší výkonnostní třídy českého aerobiku dostalo osm sestav, dohromady patnáct dívek z Chotěboře.

Jarní část sezony zahájily závody první výkonnostní třídy na Kladně, které pořádá Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz. Fitness tým kadetek (Tereza Novotná, Denisa Pelikánová, Sára Pešková, Eliška Sekerová, Laura Smutná, Jana Szturcová, Nikol Šťastná a Silvie Tvrdíková) si se svou premiérou v jedničkách vybojovaly krásné páté místo. V týmové kategorii cvičily také juniorky, které nás v této výkonnostní třídě reprezentovaly už loňskou sezonu. Tereza Haláková, Natálie Haltufová, Klára a Tereza Jiránkovy, Tereza Kopecká, Iva Ptáčníková a Aneta Sekerová získaly čtvrté místo. Ve sportovním aerobiku jsme měli opět bohaté zastoupení. Singlistka Silvie Tvrdíková se v obrovské konkurenci dostala do finále a do Chotěboře se vrátila s devátým místem. Stejné umístění získala i Tereza Jiránková ve své věkové kategorii, která si také zacvičila základní i finálové kolo. Nikol Šťastná soutěží letos poprvé ve starší věkové kategorii a vybojovala si krásnou třináctou příčku. Tereza Novotná stejně jako Nikča postoupila do vyšší věkové kategorie a uspěla se čtrnáctým místem. Jana Szturcová ve stejné věkové kategorii vybojovala se svým novým sólem šestnácté místo. Duo Eliška Sekerová a Jana Szturcová po pěkném výkonu domů přivezly ocenění za jedenácté místo.

Předposlední březnový víkend jely na první závody další týmy našeho klubu. V sobotu se na soutěži třetí výkonnostní třídy v Praze poprvé představil nejmladší fitness tým Cirkus. Holky si z prvních závodů s fitness sestavou přivezly páté místo. Tým juniorek ve složení Simona Králová, Simona Mrázková, Aneta Pelouchová, Kateřina Resslová, Elena Široká a Julie Šmídová si se svou rockovou sestavou vybojovaly deváté místo. Pirátky neboli fitness tým kadetek (Hana Hausvaterová, Lucie Kovalová, Anastázie Křivská, Laura Nováčková, Sára Nováčková a Kateřina Ondráková) se na sobotních závodech postavily na desátou příčku. Denisa Pelikánová měla se svým sólem sportovního aerobiku premiéru v druhé výkonnostní třídě a v neděli si z Prahy přivezla 22. místo.

Nejmladší holky v našem klubu si poprvé zkusily, jaké je to trénovat s novou sestavou komerčního aerobiku. Tým ve složení Lucie Güldnerová, Amálie Chromá, Emma Kaderková, Eliška Mašková, Gabriela Pithartová, Linda Součková a Emma Urbanová soutěží se sestavou Včelky a z prvních závodů v Přibyslavi si přivezly krásné třetí místo.

Všem děvčatům přejeme mnoho štěstí a hodně sil v nové sezóně. Těšíme se na vaše úspěchy.

Hezký začátek jarních dnů vám s láskou přeje LA team.

Za celý klub

Marie Sabolová