LA team Chotěboř měl první závodní tým na evropském šampionátu ve Švýcarsku

24.06.2024

Ve dnech 29. května - 2. června 2024 se v městečku Pfäffikon ve Švýcarsku konalo Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness pod hlavičkou Mezinárodní federace sportovního aerobiku a fitness (FISAF International). Českou republiku na této prestižní soutěži reprezentoval tým kadetek z našeho klubu s fitness sestavou Bruno ve složení Jana Szturcová, Tereza Novotná, Nikol Šťastná, Silvie Tvrdíková, Eliška Sekerová, Denisa Pelikánová, Laura Smutná a Sára Pešková.

Celý pobyt v překrásném prostředí švýcarských Alp si naše děvčata velmi užila. Kromě tréninků a soutěžních kol si našla čas i na procházky po okolí, kde se soutěž odehrávala.

Sestavě Bruno se na Mistrovství Evropy podařilo předvést skvělý výkon, který trenérky nadchl. Děvčata se od začátku sezóny velmi zlepšila a na šampionátu nakonec obsadila velmi pěkné páté místo. V rámci šampionátu se Nikol Šťastná a Silvie Tvrdíková zúčastnily výzvy Aerofit (master class), kde si Nikol vyzávodila 3. místo. Gratulujeme!

Účast na tak významné soutěži je pro mladé sportovce obrovskou zkušeností a motivací do dalších let. Věříme, že se našemu týmu podaří v příštích letech navázat na tento úspěch a třeba i bojovat o medailová umístění. Velké poděkování a gratulace patří trenérkám Anně Sabolové a Marii Sabolové, které tým dovedly od 3. výkonnostní třídy až do té nejvyšší, mezi reprezentanty. Podíl na tomto úspěchu mají však všechny trenérky klubu, protože se podílely na přípravě závodnic v přípravce, při kondičních a fyzio trénincích a při trénincích sportovního aerobiku. Děkujeme Deny, Luci, Kláry a Tery. Tomu se říká krásná týmová práce! A o tom to je…

Domů si odvážíme mnoho zážitků a jsme vděčné za to, že jsme mohly být součástí české aerobikové výpravy, která se řadí mezi nejlepší na světě.

Velmi děkujeme sponzorům, kteří nám pomohli s financováním akce. Děkujeme Českému svazu aerobiku a fitness Fisaf.cz, Kraji Vysočina, firmě GCE s.r.o., firmě Aucon s.r.o., firmě GS milk s.r.o., firmě DAKO-CZ a.s., firmě iProcess Technologies s.r.o., panu Prokopcovi Topenářství-instalatérství a paní Kovandové.

Poděkování patří v neposlední řadě také rodičům našich sportovkyň. Bez jejich celoroční podpory, povzbuzování a zajištění dopravy na tréninky i soutěže by úspěch našeho týmu nebyl možný. Rodiče vždy stáli při svých dětech, fandili jim a vytvářeli zázemí, které umožnilo dívkám plně se věnovat náročné přípravě. Velké dík proto patří všem rodinám za jejich nezištnou pomoc a zájem o činnost našeho klubu.

Motivaci a další splněné sny v našem sportu vám s láskou přeje

LA team & vaše trenérky