LA team Chotěboř rozjel jarní sezónu se vším všudy

18.04.2023

V chotěbořském klubu aerobiku startuje sezóna. Co se ale děje před nástupem na závodní plochu?

Poctivá příprava, polovina úspěchu

Postupy do vyšších výkonnostních tříd pro všechny týmy znamenalo přitvrdit i v tréninku. Nejde ale jenom o únavu a bolavé nohy, pro dobré sportovní výkony je třeba pravidelný a propracovaný trénink. Právě kvůli tomu všechny závodní týmy od dětských kategorií až po juniory odjely na celý víkend obsadit tělocvičny na základní školu do Ždírce nad Sázavou. Soustředění tentokrát nebylo přes noc, ale pouze na několik hodin v sobotu i v neděli. Všechny týmy dodělaly a doladily sestavy a fyzicky se připravovaly na blížící se sezónu.

Nebylo by závodníků, kdyby nebylo trenérů. V LA teamu jsou trenéři hlavně ti, kteří pravidelně dbají na své sportovní vzdělání, a tak se trenérky neustále zúčastňují všemožných sportovních kurzů. Naposledy to byl seminář trenérů Fisaf, kam trenérky LA teamu odjely.

Někdy tým, někdy já

Jak jsme již psali v minulých číslech, na závodech pro jednotlivce – cvičení podle lektora – jezdí z Chotěboře nemálo děvčat. Na konci února se konal poslední závod ze série "masterů" v Kutné Hoře, nazvaný Top ten. Děvčata totiž sbírala v průběhu předchozích závodů body jak za sebe, tak pro svůj klub. Díky naším nejvěrnějším závodnicím se LA team umístil na báječném bramborovém místě, a za to patří gratulace, jak všem závodnicím, tak rodičům i trenérům. Děkujeme za vzornou reprezentaci, kterou věnujete klubu místo volného víkendu.


Nikol Šťastná - 3. místo skupina A

Silvie Tvrdíková - 5. místo skupina A

Laura Francová - finále skupina A

Ester Melounová - finále skupina A

Denisa Pelikánová - finále skupina A

Natálie Chromá - finále skupina B

Vanesa Průšová - 2. místo skupina C

TOP TEN 2022/2023

Ester Melounová - 2. místo

Nikol Šťastná - 3. místo

Silvie Tvrdíková - 4. místo

Denisa Pelikánová - 6. místo

Laura Francová - 7. místo

Také na Kladně, kde byly závody pořádané aerobikovým svazem Fisaf.cz si holky vybojovaly krásná umístění. Nikol Šťastná dovezla domů vybojovanou stříbrnou medaili a Silvie Tvrdíková se na svých prvních závodech ve starší kategorii probojovala do finále.

Poslední víkend v únoru se konal první závod Aerobic and Dance league, kam byla pozvána jako lektorka naše trenérka Anička. Silvie Tvrdíková získala krásnou druhou příčku, Denisa Pelikánová pátou a Tereza Novotná vybojovala postup do finále. Ve speciální kategorii Double Dance vyhrála zlato Silva se svou kamarádkou Nelou Novotnou z pražského klubu. Děkujeme za vaši aktivitu během jarních prázdnin!

Desátá sezóna odstartována

Než se závodní brány spustily, závodní přípravka, kadetky a juniorky vystoupily na tradiční akci Sportuj a pomáhej, který pořádá každý rok Gymnázium Chotěboř. Děkujeme za pozvání a těšíme se zase příště.

A nakonec ty největší závody. Juniorky otevřely sezónu v týmových závodech, a to na pražských Petřinách na soutěži 1. výkonnostní třídy Fisaf. Tým ve složení Tereza Haláková, Natálie Haltufová, Klára Jiránková, Tereza Jiránková, Tereza Kopecká, Veronika Křivská, Iva Ptáčníková a Aneta Sekerová nastoupil na plochu se svou sestavou Eurovision a svými dresy a krásným výkonem rozzářil celou tělocvičnu. Start nebyl pro závodnice vůbec lehký, nervozita a respekt z nejvyšší výkonnostní třídy hrál svoji roli. "První závod sezóny je vždycky o nervy. Je to pro nás velká výzva, kterou si ale užíváme." (Tereza Jiránková) "Jo, bylo to crazy, hodnotím to 8/10." (Natálie Haltufová)"Startovat mezi nejlepšími byl vždy náš sen a jsme rády, že si ho teď můžeme plnit." (Tereza Kopecká). Děvčata si ze svých prvních závodů odvezla sedmé místo. Naše singlistka Denisa Vaňková v dospělé kategorii klubu přinesla taktéž sedmé místo. Holky, děkujeme, že na sobě stále pracujete, chcete být lepší a skvěle nás reprezentujete! Jsme vděčné za to, že vás aerobik po tolika letech v tělocvičně stále naplňuje a baví.

A jak si naše týmy vedly na dalších závodech? To si budete muset počkat na příští článek.

K tomu čekání vám všem sku přeje LA team

Za celý klub

Marie Sabolová