LA team Chotěboř ukončil jarní část závodní sezóny v aerobiku

05.07.2024

Ještě před odjezdem na dovolené k moři, k prarodičům na prázdniny nebo na výlet do hor si chotěbořské aerobičky užily poslední úspěchy jarní závodní sezóny a odvezly si několik krásných umístění.

V soutěžní lize bojují závodnice pod organizací Bohemia aerobic tour, která pořádá závody napříč republikou. Do Poděbrad zavítaly závodnice z LA teamu a odvezly si několik pěkných příček. Cirkus ve složení Vanesa Průšová, Laura Francová, Natálie Chromá, Jasmína Bačkovská, Nikol Eisová, Magdaléna Kolářová a Karolína Hořínková se umístil na druhém místě ve skupině A. Děvčata si s touto sestavou zazávodily také v Hradci Králové, kde se o jedno umístění polepšily a staly se tak vítězkami své kategorie. Z finálové soutěže v Jičíně si domů přivezly pěkné druhé místo.

V Poděbradech si Juniorky ve složení Natálie Haltufová, Tereza Jiránková, Iva Ptáčníková, Tereza Haláková, Klára Jiránková, Aneta Sekerová a Tereza Kopecká vybojovaly druhé místo ve skupině A. V Jičíně svou věkovou kategorii vyhrály a pověsily si na krk zlaté medaile. Do Poděbrad se podíval také fitness tým Bruno skládající se z děvčat jménem Eliška Sekerová, Tereza Novotná, Silvie Tvrdíková, Sára Pešková, Jana Szturcová, Laura Smutná, Denisa Pelikánová a Nikol Šťastná a odvezly si páté místo ze skupiny A. Na stejné soutěži se potkaly také s juniorským týmem Rock ladies ve složení Simona Králová, Aneta Pelouchová, Elen Široká, Simona Mrázková, Kateřina Resslová, Julie Šmídová, které si odvezly místo šesté ze skupiny A. V Hradci Králové se po pěkném výkonu postavily těsně pod stupně vítězů, když do Chotěboře odjely se čtvrtou příčkou. Stejný osud pak měly i v Jičíně.

Pirátky, nebo také kadetský fitness tým skládající se z děvčat Sára Nováčková, Anastázie Křivská, Lucie Kovalová, Hana Hausvaterová, Laura Nováčková a Kateřina Ondráková, se umístily na pátém místě ve skupině C. Páté místo si pak vybojovaly i v Hradci Králové a šesté místo pak v Jičíně.

Včelky Linda Součková, Amálie Chromá, Lucie Güldnerová, Eliška Mašková, Emma Urbanová a Emma Kaderková si závod také užily, protože se staly vítězkami své kategorie. Z Hradce Králové si pak odvezly pěknou stříbrnou pozici stejně jako z Jičína. Podívaly se také do Žďáru nad Sázavou a ze soutěže Žďár tančí si přivezly stříbrnou medaili.

Již zmíněné finálové kolo v Jičíně znamenalo také vyhodnocení ligy této série závodů. LA team Chotěboř tento žebříček skutečně ovládl. Cirkus posbíral tolik krásných cen, že jim to stačilo na absolutní vítězství. Pohár a ocenění za druhá místa dostal tým Juniorek i tým Rock ladies společně se Včelkami. Šesté místo pak čekalo na tým Pirátek. Je nutno dodat, že na soutěže Bohemia aerobic tour jezdí skutečně mnoho týmů a kategorie jsou plné konkurence. Moc děvčatům gratulujeme za krásná umístění.

Na závěr sezóny holky čekal ještě jeden závod druhé a třetí výkonnostní třídy Českého svazu aerobiku a fitness Fisaf.cz. Všechny závodní sestavy si svým výkonem velmi polepšily a dostaly tak od svých trenérek zaslouženou pochvalu. Rock ladies si vybojovaly krásnou bronzovou medaili ve třetí výkonnostní třídě. Osmé místo obdržely holky z Cirkusu také z třetí výkonnostní třídy. Na první závody se podívala sólistka Laura Francová, která nacvičila svou úplně první sestavu ve sportovním aerobiku. Odvezla si osmnácté místo. Denisa Pelikánová, která se sestavou soutěží ve druhé výkonnostní třídě, se umístila na velmi krásném šestnáctém místě.

A co teď?

Letní prázdniny se již několikátým rokem nesou ve znamení příměstských táborů a sportovního soustředění. Lektorky z LA teamu v Chotěboři se v tuto chvíli připravují na červencový tábor, do kterého se přihlásilo rekordních padesát dětí. Na konci srpna závodní týmy čeká také sportovní týdenní soustředění v Horním Bradle, kde se budou připravovat na podzimní část sezóny.

V průběhu prázdnin také vypíšeme na našem webu (www.lateam.cz) sportovní kroužky pro nový školní rok. Budeme se velmi těšit na všechny děti. Během prázdnin se můžete těšit na poslední článek jarní sezóny s výsledky soutěží jednotlivců – cvičení dle lektora.

Moc rádi bychom poděkovali městu Chotěboř, Národní sportovní agentuře, Kraji Vysočina, České unii sportu a našim sponzorům, kteří nám pomáhají plnit si naše velké sny. Takové poděkováním patří i všem dětem a závodnicím, stejně jako trenérkám a lektorkám LA teamu. Děkujeme všem rodičům za nekončící podporu svých dětí, protože přesně ta je ve sportu to nejdůležitější.

Na závěr přejeme všem moc krásné léto plné nezapomenutelných zážitků. Našim holkám přejeme, ať si užijí volno, odpočiňte si od školy i od závodního stresu. Děkujeme vám za krásné jaro a těšíme se, až se zase uvidíme.

Za celý klub

Marie Sabolová a trenérky