LA team ukončil jarní část své desáté sezóny!

31.07.2023

Do rozjetého vlaku, ve kterém cinkaly medaile, lítaly pochvaly, ale třeba i malá zklamání společně s novou motivací do tréninků, vstoupilo léto. Chotěbořský aerobik ale bodoval až do samotného konce všech jarních závodů. Po pěkné a úspěšné sezóně čeká klub LA team Chotěboř zasloužený odpočinek. Na jakých příčkách stály závodnice z Chotěboře na konci jejich jarní sezóny?

Jedničky a dvojky

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz ukončil závody první výkonnostní třídy na konci května. Denisa Vaňková a její fanklub domů odjel s osmým místem, na stejnou příčku se postavil i tým juniorek se sestavou Eurovision (Natálie Haltufová, Tereza Kopecká, Tereza Jiránková, Klára Jiránková, Iva Ptáčníková, Veronika Křivská, Aneta Sekerová, Tereza Haláková). Tereza Jiránková se ve velké konkurenci probojovala na krásné dvanácté místo. Pro juniorky i Téru byl start v nejvyšší výkonnostní třídě letos premiérou. Na konci sezóny můžeme s přehledem označit jejich výkony za skvělé. V České republice je toto prostředí právě tím vrcholovým, kam se v rámci jedné země dá probojovat. Gratulujeme všem našim jedničkám a moc děkujeme za vzornou reprezentaci mezi nejprestižnějšími kluby v zemi. Těšíme se, jak daleko to v první výkonnostní třídě společně dotáhnete.

Druhá výkonnostní třída se rozloučila s jarem v Jindřichově Hradci. Fitness tým kadetek Halftime show (Tereza Novotná, Denisa Pelikánová, Sára Pešková, Eliška Sekerová, Laura Smutná, Jana Szturcová, Nikol Šťastná, Silvie Tvrdíková) si na konto připsaly bramborovou medaili. Ve sportovním aerobiku zazářila Tereza Kopecká se zlatem, Nikol Šťastná s bronzem, Tereza Novotná se sedmou příčkou, Silvie Tvrdíková si odvezla osmnáctou příčku a duo Eliška Sekerová a Jana Szturcová do Chotěboře odjelo s místem šestým. I vám patří velké poděkování za všechno odhodlání, které do sportu dáváte. Před rokem touto dobou se vám všem o takových příčkách snad jenom zdálo. Jsme na vás pyšné!

Od začátku až do finále

Krásné a blyštivé poháry čekaly na LA team v Náchodě na začátku června. Bohemia aerobic tour, který pořádal celou sezónu sérii závodů ukončil sezónu na každoročním finále BAT. Kadetky Sky (Hana Hausvaterová, Lucie Kovalová, Anastázie Křivská, Laura Nováčková, Sára Nováčková, Kateřina Ondráková, Kateřina Resslová, Darja Secká) si po celé sezóně vybojovaly krásné stříbro z celkového počtu nasbíraných bodů. V Náchodě si ke stříbru nasadily ještě bronzovou medaili ve skupině B. Starší kadetky z týmu Pink ladies (Simona Králová, Simona Mrázková, Aneta Pelouchová, Kateřina Resslová, Elena Široká, Julie Šmídová) ovládly celkovou kategorii a přivezly si domů zlatý pohár. Ve finále v Náchodě se umístily opět na příčce nejvyšší ve skupině B. Nejmladší holky Sugar (Jasmína Bačkovská, Nikol Eisová, Laura Francová, Natálie Chromá, Magdaléna Kolářová, Vanesa Průšová) si domů přivezly také dvě medaile. Stříbro z celkové ligy všech závodů BAT a bronz z náchodských závodů. Všechny tři týmy se během jarní sezóny zlepšily a svým trenérkám dělají čím dál větší radost. Gratulujeme k vašim úspěchům a jsme moc rády, že vás aerobik baví. Všechny tři týmy mají nemalý potenciál k dalším postupům v aerobikovém světě a my se moc těšíme, jaké nové závody společně navštívíme.

Pravidelně se účastníme také závodů, které nepatří pod žádnou organizaci nebo svaz. Ze Žďáru nad Sázavou si ze soutěže zvané Žďár tančí odvezl tým Sugar třetí místo. Do Prahy na Chodovské berušky vyrazily sestavy Sky (třetí místo) a Pink ladies (druhé místo). A v Pardubicích na Perníkové kopretině se potkaly čtyři naše týmy. Halftime show si stoupnul na druhou příčku, stejně jako mladší kadetky Sky. Páté místo pak obsadily Pink ladies a šesté místo Sugar. Během jarní sezóny se Nikol Šťastná zúčastnila závodů jednotlivců cvičení dle lektora SAMC Fisaf v Ostravě, odkud si dovezla krásné první místo, moc gratulujeme Niky! Do konce školního roku čekají děvčata ještě dva závody jednotlivců, tak tak jim držte palce!

Procházka růžovým sadem

Po celou sezónu jsme sice sbíraly velké úspěchy na všemožných závodech i soutěžích. Stejně jako ve všech sportech, do cesty se nám stavěly nemalé překážky. Bylo by pošetilé říkat, že se závodnicím, neustále daří. Aerobik je sport jako každý jiný. Tréninky jsou náročné fyzicky i psychicky a někdy je těžké umět se za svou dřinu ocenit. I během letošní sezóny byly sem tam naše holky zklamané nebo smutné, že se jim nedaří tak, jak by možná očekávaly. To všechno patří do sportovního světa, a i když se to někdy může zdát, aerobik opravdu není procházka růžovým sadem. I proto si naše závodnice zaslouží velkou pochvalu. Přejeme vám, aby vás motivace neopouštěla a vy se tak neustále těšily z toho, čemu věnujete tolik času i energie. A hlavně, abyste u aerobiku zůstaly zdravé a šťastné. To je totiž ve sportu to nejdůležitější.

Velké díky

Chotěbořský aerobik sbírá úspěchy hlavně díky trenérkám. Anna Sabolová, Lucie Pradáčová, Tereza Musílková, Klára Břízová, Marie Sabolová a Denisa Vaňková věnují aerobiku stovky hodin svého volného času, který klub nikdy nezapomene. Před deseti lety, když Anna Sabolová a Lucie Pradáčová LA team založily, byly by jistě pyšné, kdyby tehdy věděly, kam se za jednu dekádu klub dostane. Děkujeme a buďte na sebe hrdé! Moc děkujeme rodičům našich závodnic, kteří své dcery podporují, vozí do různých koutů republiky a společně s námi prožívají úspěchy i neúspěchy. Bez vás by to nešlo, děkujeme! A na závěr bychom chtěli poděkovat městu Chotěboř, které každoročně aerobik finančně podporuje a my si toho velmi vážíme, děkujeme!

Jaro je sice u konce, ale my pokračujeme i v létě. Holky mají na léto naordinovaný zasloužený odpočinek. K tomu chystáme dva sportovní příměstské tábory pro veřejnost nebo sportovní klubové soustředění na konci prázdnin. V průběhu prázdnin budeme vypisovat vámi oblíbené sportovní kroužky pro děti. Doporučujeme sledovat naše sociální sítě a web, kde se o všem zajímavém i aktuálním dozvíte mezi prvními.

A než opadá listí z dubu a my se potkáme na druhé části sezóny, vám všem lásku přeje LA team.

Za celý klub

Marie Sabolová