Letní příměstské tábory

31.08.2023

Aerobikový klub LA team Chotěboř po dobu letních prázdnin rozhodně nezahálel. Kromě srpnového soustředění závodních týmů v Horním Bradle tým trenérek a asistentek tradičně uspořádal dva příměstské tábory pro děti. První tábor se konal už na začátku letních prázdnin v termínu 10. až 14. července, druhý 26. až 28. července. Každý tábor nesl své téma. První turnus patřil hvězdám a planetám, druhý zaklínadlům a kouzelníkům.

Při Cestě do vesmíru jsme sbírali hvězdný prach, chodili po Slunci, učili se poznávat souhvězdí, ale samozřejmě jsme každý den sportovali, cvičili nebo si vyráběli. Na týdenním příměstském táboře je zvykem, že společně jedeme i na výlet. Letos jsme zamířili do brněnského JumpParku, kde si naše hvězdy vyzkoušely stav bez tíže. Také jsme navštívili brněnské planetárium a Festival planet na Kraví hoře, kde na nás čekaly obrovské modely Země.

Na konci týdne trenéři organizace Díky Fotbalu, která v Chotěboři pořádala ve stejném termínu fotbalový kemp, ukázali našim holkám fotbalový trénink, naopak fotbalisti se stali na chvilku aerobičkami. Děkujeme trenérům fotbalu za zábavné dopoledne.

Druhý turnus nesl název Do světa čar a kouzel. Potterovská tematika nám nabídla tři dny plné kreativních her i sportů. Famfrpál jsme hráli sice bez košťat, ale i tak nám kouzelné potlouky zamotaly nohy. Nejprve moudrý klobouk zařadil všechny studenty Bradavic do kolejí. Následně se nám rozutekly kouzelní tvorové po lese a děti je musely všechny najít. V dopoledním bloku jsme opět cvičili a sportovali.

Oba turnusy byly skutečně vydařené, a hlavně o ně byl obrovský zájem. Jsme velice rádi, že se dětem s námi líbí i o prázdninách. Děkujeme také trenérkám a asistentkám za organizaci a těšíme se zase na příští rok.

Za celý klub

Marie Sabolová