LA team patří k nejlepším klubům aerobiku v ČR, na šampionát se nominovalo devět sestav

20.11.2023

Říjen se v chotěbořském aerobiku nesl ve znamení velkých úspěchů. Na Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a fitness týmech na Kladně se poprvé v desetileté historii LA teamu nominovalo devět sestav, dohromady rekordních sedmnáct závodnic. Pro chotěbořský aerobik je to obrovský posun vpřed.

Během uplynulých deseti let se nikdy nepovedlo to, co teď. Reprezentaci LA teamu na Mistrovství České republiky odstartoval tým kategorie Aerobik Team Show v roce 2017 se sestavou Batman. Pokračovala singlistka Denisa Vaňková v roce 2021 a v loňském roce se k ní přidala Tereza Jiránková. V letošní sezóně nám startoval v první výkonnostní třídě Českého svazu aerobiku a fitness Fisaf.cz juniorský fitness tým Eurovision, Tereza a Denisa. Tři sestavy měly tedy nominaci na šampionát jistou. Během sezóny se všem děvčatům z druhé výkonnostní třídy velmi dařilo. povedlo nominovat z předních příček až na samotný šampionát, kde proti sobě soupeří závodníci první výkonnostní třídy, tedy ty největší hvězdy českého aerobiku. A co víc, naše děvčata se neumístila vůbec špatně.

Nejmladším zástupcem na domácím vrcholovém závodě na Kladně byla Nikol Šťastná, která se v kategorii Děti ženy ve sportovním aerobiku probojovala až do finále a získala si tím i povinný postup do nejvyšší výkonnostní třídy. Pro tuto kategorii se ještě titulový závod nevyhlašuje, a tak si Nikol z finálového kola v soutěži O pohár Jitky Poláškovéodvezla krásné osmé místo.

Singlistky sportovního aerobiku kategorie Cadet ženy Tereza Novotná a Silvie Tvrdíková otevřely letošní šampionát. Po úžasném výkonu si Tereza odvezla místo jedenácté a Silvie místo třinácté. Fitness tým Halftime show si ve stejné věkové kategorii vybojoval osmé místo. Tým závodí ve složení Denisa Pelikánová, Silvie Tvrdíková, Tereza Novotná, Eliška Sekerová, Sára Pešková, Laura Smutná, Jana Szturcová a Nikol Šťastná.

Juniorský fitness tým Eurovison ve složení Veronika Křivská, Tereza Kopecká, Klára Jiránková, Iva Ptáčníková, Tereza Jiránková, Natálie Haltufová, Aneta Sekerová a Tereza Haláková si odvezl z Mistrovství České republiky sedmé místo. Ve sportovním aerobiku jsme mezi juniory měly zastoupení v kategorii žen. Tereza Jiránková obsadila úžasné patnácté místo a Jana Szturcová místo osmnácté.

V nejstarších kategoriích nás reprezentovaly dvě singlistky sportovního aerobiku. Tereza Kopecká si odvezla dvanácté místo v kategorii Youth ženy, Denisa Vaňková doplnila seznam úspěchů osmým místem v kategorii Adult ženy.

Všechny věkové kategorie byly našlapané obrovskou konkurencí a naše holky se téměř pokaždé umístily v polovině závodního pole. Česká republika se řadí mezi nejlepší světové špičky. Probojovat se tady až do první výkonnostní třídy znamená porazit klidně padesát závodnic a měřit své síly i s Mistryněmi světa! Moc vám za takový úspěch gratulujeme a buďte na sebe pyšné.

Mistrovství České republiky v Soutěžním aerobic master class

Ačkoliv jsou závodní sestavy prioritou všech tréninků, děvčata po celé republice mají možnost účastnit se závodů jednotlivců typu master class. Chotěbořské závodnice opět vynikají, protože se díky jejich velkému zapojení se do dobrovolných závodů dostaly mezi nejlepší ženy master classu v naší zemi. Nikol Šťastná si z listopadového šampionátu odvezla titul Mistryně České republiky v kategorii osm až deset let. Nikol je první nositelkou titulu mistryně České republiky v aerobiku našeho klubu a za takové prvenství ji moc gratulujeme.

V kategorii jedenáct až třináct let bylo větší chotěbořské zastoupení. Denisa Pelikánová si odvezla diplom za desáté až sedmnácté místo, Silvie Tvrdíková se umístila na sedmém místě a Janě Szturcové utekl titul druhé vicemistryně pouze o jednu příčku, domu si tak odvezla krásné čtvrté místo. Jsme velice rádi za vaši aktivitu a moc vám gratulujeme k závodním úspěchům, které po celou sezonu sbíráte.

Chotěboř mezi velkoměsty

Mistrovství České republiky nebylo premiérou jenom pro většinu našich závodnic, ale také pro chotěbořské trenéry aerobiku. Děkujeme trenérkám Anně Sabolové, Lucii Pradáčové, Denise Vaňkové a Marii Sabolové za veškeré úsilí,které klubu i děvčatům věnují, a hlavně za vše, co si sport jako aerobik žádá. Většina klubů závodících na nejvyšších soutěžích jsou týmy s velkou členskou základnou z Prahy, Brna, Plzně a dalších velkých měst a je skutečně velký úspěch, že se v malém městečku na Vysočině vychovávají závodnice na nejvyšší české úrovni. Děkujeme a těšíme se, jak daleko se společně posuneme.Máme toho ještě spoustu před sebou.

S radostí z úspěchu Vám lásku ke sportu přeje LA team.

Za celý klub

Marie Sabolová