Nový rok v chotěbořském klubu aerobiku. LA team Chotěboř se připravuje na novou sezónu

08.02.2024

S novým rokem se v chotěbořském aerobiku téměř nic nezměnilo. Tréninky plynou v plném proudu, týmy nacvičují nové choreografie a pilně se připravují na blížící se jarní sezonu. Už od začátku roku však některá děvčata cestují po republice a soutěží na závodech jednotlivců.

Loňský rok holky ukončily ještě na několika dalších závodech ve cvičení podle lektora. V takových soutěžích bývá zvykem, že závodníci sbírají body průběžně ze svých umístění a na konci roku se podle těchto bodů umístí. Soutěž Aerobik and Dance League má svou Ligu legend, ve které se Silvie Tvrdíková umístila za sezónu 2023 na čtvrtém místě. Ve finálovém kole na konci listopadu loňského roku si ke čtvrtému místu vybojovala také bronzovou medaili. Společně s ní závodila také Denisa Pelikánová, která si odvezla diplom za účast ve finále stejně jako Kateřina Resslová, s nimi i vítězka své kategorie Nikol Šťastná a stříbrná Jana Szturcová.

Finále Bohemia aerobic tour se letos konalo v Poděbradech, odkud si Nikol Šťastná odvezla další zlatou medaili do své sbírky, šestým místem přispěla zase do té své sbírky Silvie Tvrdíková, Jana Szturcová si odvezla krásnou bronzovou medaili a Kateřina Resslová si odvezla cenu za účast ve finále stejně jako Denisa Pelikánová.

Velká cena Kutné Hory je pro chotěbořské závodnice už téměř tradičním závodem, a to už od založení našeho klubu. Na poslední závody roku jela Jana Szturcová a odvezla si šesté místo, Nikol Šťastná se postavila na nejvyšší příčku, Lauře Francové utekla medaile jenom o jednu příčku a odvezla si tak čtvrté místo, stejně jako Linda Hamaderová ve své věkové kategorii. Silvie Tvrdíková a Denisa Pelikánová si odvezly ocenění za postup do finále a Kateřina Resslová odjela do Chotěboře s bronzovou medailí.

Lednové dny ve světě aerobiku

Ve druhé polovině ledna tým organizátorů soutěže Aerobik and dance league uspořádal seminář pro nové rozhodčí, kterého se naše trenérky účastnily. S počátkem roku se také trenéři aerobiku napříč republiky měli možnost potkat na společném setkání trenérů Českého svazu aerobiku a fitness Fisaf.cz, kde zhodnotili uplynulou sezónu a dozvěděli se novinky na rok 2024. A co se dělo v Chotěboři? Závodnice tvoří a nacvičují nové sestavy už od konce loňského roku. Pomalu ale jistě se blíží jarní sezóna, která bude pro všechny členy LA teamu něčím nová. Postupy do vyšších výkonnostních tříd či do starších věkových kategorií, nové choreografie, nové a těžší prvky obtížnosti, a hlavně nové zkušenosti. Víkendové soustředění ve Ždírci nad Doubravou na konci ledna pomohlo doladit jednotlivé choreografie a pomalu se přesouváme na intenzivní přípravu pro první březnové závody. Už teď se nemůžeme dočkat!

Ještě jednou vše dobré do nového roku a hodně LÁsky všem milovníkům sportu přeje LA team.

Za celý klub

Marie Sabolová