Zpátky po prázdninách na závodní ploše

05.11.2023

Po dlouhých a teplých prázdninách se závodnice chotěbořského aerobiku vrátily na závodní plochu v plné své síle. Jak vypadal návrat do závodní sezóny a jaké úspěchy si děvčata odvezla z prvních podzimních závodů?

Konec srpna se pro LA team Chotěboř nesl v atmosféře tradičního sportovního soustředění v Horním Bradle. Celý týden jsme nejen hodně trénovali, běhali a posilovali, ale také hráli hry a trávili společně volný čas.

Ještě na konci léta čekal naše holky první závod jednotlivců v Kutné Hoře. Krásné umístění si domů odvezla Jana Szturcová (5. místo), Silvie Tvrdíková (6. místo) a Nikol Šťastná (2. místo). Ocenění za postup do finále získala Denisa Pelikánová, Natálie Chromá a Vanesa Průšová.

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz organizuje také závody jednotlivců, kterých se závodnice z Chotěboře účastní. Do Železného Brodu jela LA team reprezentovat Nikol Šťastná, která si odvezla tu nejvyšší příčku. Zlato si odvezla také z Poděbrad, kam však odjela společně i s Janou Szturcovou, Denisou Pelikánovou a Silvií Tvrdíkovou (všechny tři postoupily do finále). Niky reprezentovala náš klub i v Lounech, odkud si přivezla bronz.

Podobné závody pořádá také organizace Aerobik & Dance League, která však místo aerobiku nechává děvčata a kluky závodit i v jiných kategoriích. Tato soutěž je mezi našimi holkami poměrně oblíbená, protože vedle Aerobiku si mohou závodnice zasoutěžit v kategorii Dance nebo si vyzkoušet Step aerobik. V kategorii Aerobik si na třetí místo stoupla Jana Szturcová, čtvrté místo ve své věkové kategorii obsadila Nikol Šťastnáa páté místo si odvezla Silvie Tvrdíková. Denisa Pelikánová si vybojovala postup do finále a Kateřina Resslová se stala jednou ze tří nejlepších závodnic základního kola. Kategorii Step vyhrála naše Silvi, která si k pátému a prvnímu místu ještě přidala třetí soutěžní kategorii Dance, odkud si odvezla ocenění za účast.

Organizace Bohemia aerobic tour na podzim uskutečnila závody jednotlivců v Kutné Hoře, Jičíně a Hradci Králové. Na soutěžích si zacvičila Denisa Pelikánová (dvakrát 6. místo a postup do finále), Jana Szturcová(2. místo, 3. místo a postup do finále), Silvie Tvrdíková (5. místo a dvakrát postup do finále), Kateřina Resslová (1. místo a dvakrát postup do finále), Laura Francová (dvakrát 6. místo) a Nikol Šťastná (1. místo).

Na závodech cvičení dle lektora máme pokaždé zastoupení a vždy naše závodnice vezou domů medaili! Děkujeme vám za reprezentaci našeho klubu a gratulujeme za krásná umístění, i na závodech jednotlivců jsou vaše posuny sportovních výkonů očividné. Děkujeme i rodičům, že své děti na závody téměř každý víkend vozí a z publika je podporují.

Podzimní sezóna ale odstartovala také fitness týmům i závodnicím sportovního aerobiku a byla doopravdy úspěšná. Než se však dozvíte, jaká umístění jsme si odvezli například z Mistrovství České republiky, Vám do té doby lásku přeje LA team.

Za celý klub

Marie Sabolová