LA team Chotěboř ukončil závodní rok a oslavil 10 let na scéně

04.12.2023

Uplynulý rok byl oslavou deseti let chotěbořského aerobiku. V roce 2013 Anna Sabolová a Lucie Pradáčová založily LA team, který navazoval na klub aerobiku SK Buttula Chotěboř. S přibývajícími roky se z týmu stal klub, který vychoval desítky úspěšných sportovců. Deset let na závodní scéně oslavil nádhernou sezónou a na závěrečné Akademii se tak rozloučil i s celým rokem. Letošní sezónu ukončila její podzimní část, která probíhala od září až do listopadu.

Od jara až do podzimu

Podzimní sezóna odstartovala na konci září v Otrokovcicích na závodech druhé a třetí výkonnostní třídy. Pro naše dva fitness týmy Sky a Pink ladies to byly i první velké závody pod hlavičkou Fisaf.cz. Ze závodů jsme si odvezly tři stříbrné medaile, které vybojovaly singlistky Silvie Tvrdíková, Nikol Šťastná a Tereza Kopecká. O týden později se naše starší závodnice vypravily na závody první výkonnostní třídy do Plzně, kde se děvčatům z fitness týmu Eurovision a singlistce Denise Vaňkové podařilo postoupit do finále mezi šest nejlepších sestav. Začátkem října se konaly dvojky a trojky v Lounech, kde poprvé nastoupila singlistka Denisa Pelikánová. Denda trénuje sportovní aerobik teprve od prázdnin a v Lounech se dokázala probojovat do finále mezi deset zkušenějších závodnic a skončit na osmém místě. Tým Pink ladies si na těchto závodech polepšil o několik míst a skončil na krásném pátém místě. I z těchto závodů jsme si odvezly tři medaile, o které se tentokrát postarala Nikol Šťastná se stříbrem a Tereza Kopecká a fitness tým Halftime show s bronzem. Čtvrtým podzimním závodem byl domácí šampionát, Mistrovství České republiky 2023, o kterém jsme Vám psali v minulém čísle Echa. Na konci října jsme závodily v Českých Budějovicích, na závodech druhé a třetí výkonnostní třídy.I v jižních Čechách se nám velmi dařilo a naše závodnice vybojovaly dokonce čtyři medaile. Tereza Kopecká vybojovala nádherné zlato, Silvie Tvrdíková a fitness tým Halftime show stříbro a největším překvapením bylo duo Jana Szturcová a Eliška Sekerová, které předvedly výborný výkon a zaslouženě si tak odvezly medaili stříbrnou. Posledním víkendovým závodem sezóny byly sloučené sobotní závody pro první a druhou výkonnostní třídu a nedělní závody pro druhou a třetí výkonnostní třídu konané v Železném Brodě. Všechny naše závodní sestavy měly tedy jiné a většinou i těžší soupeře. Děvčatům se většinou podařilo udržet si umístění z MČR, kdy bojovaly v podobné konkurenci. Velké zlepšení od minulých závodů zaznamenala Nikol Šťastná s pátým a Tereza Jiránková se sedmým místem. Na těchto závodech jsme se loučily s velmi úspěšnou sezónou 2023 a zároveň se třemi našimi dlouholetými závodnicemi. Deny, Veru, Dájo, chceme vám ze srdce poděkovat, že jste nás na tolika závodech reprezentovaly. Některé jste s námi byly již od začátku a pomohly jste, aby náš klub dosáhl dnešní podoby. Veru a Dájo, přejeme vám do života jen to nejlepší a pokud se vám bude stýskat, máte u nás dveře otevřené, však vy víte, vše jsme si už řekly. Denča Vaňková bude nadále pokračovat v našem klubu jako trenérka a bude předávat své závodní zkušenosti mladším závodnicím. Děkujeme!

Podrobnější výsledky za výše zmíněné závody: Tereza Jiránková (13. místo, 7. místo), Denisa Vaňková (6. místo, 5. místo), Eurovision (6. místo, 7. místo), Nikol Šťastná (2. místo, 2. místo, 5. místo) Silvie Tvrdíková (2. místo, 2. místo, 4. místo, 11. místo), Tereza Novotná (6. místo, 7. místo, 6. místo), Jana Szturcová a Eliška Sekerová (5. místo, 6. místo, 2. místo, 8. místo), Halftime show (5. místo, 3. místo, 2. místo, 7. místo), Tereza Kopecká (2. místo, 3. místo, 1. místo, 10. místo), Sky (10. místo, 11. místo, 10. místo), Denisa Pelikánová (8. místo, 7. místo, 13. místo), Pink ladies (8. místo, 5. místo, 7. místo, 9. místo)

Jsme tu díky Vám

Obě části sezóny roku 2023 byly pro LA team opravdu úspěšné. Holky předváděly krásné výkony a všechny závodnice se posunuly se svými výkony zase o kousek dál. Náš klub skončil v celkovém pořadí všech klubů registrovaných v Českém svazu aerobiku a fitness Fisaf.cz na skvělém 15. místě. Děkujeme za to všem našim závodnicím a trenérkám, jmenovitě Anně Sabolové, Lucii Pradáčové, Kláře Břízové, Tereze Musílkové, Marii Sabolové a Denise Vaňkové. V příští sezóně nás čekají postupy do vyšší výkonnostní třídy, nově nám nastoupí mini přípravka aerobiku na závodní plochu a loňská přípravka se z komerčního aerobiku posune do fitness aerobiku. No a my se už nemůžeme dočkat, kolik nových úspěchů a dobrodružství nám nová sezóna přinese!

Velké poděkování patří dětem a lektorkám ze sportovních kroužků pod záštitou Děti na startu. V letošním školním roce jsme pro váš velký zájem otevřely hned tři kurzy všeobecného cvičení a aerobiku pro radost. Jsme rádi, že se vám u nás líbí a naše kroužky navštěvujete. Děkujeme lektorkám a asistentkám za skvělé vedení, jmenovitě Dominice Průšové, Gabriele Břízové, Gabriele Němcové, Kateřině Frühbauerové, Adéle Němcové, Denise Vaňkové, Tereze Musílkové a Lucii Pradáčové..

Děkujeme všem rodinám v čele s rodiči závodnic, bez Vaší podpory by děvčata nebyla tam, kde jsou a nemohla by si plnit svoje sportovní sny. Vážíme si všeho, co pro ně a pro náš klub děláte.

Na závěr bychom chtěli poděkovat sponzorům a partnerům klubu LA team Chotěboř za finanční či věcné dary v roce 2023. Děkujeme městu Chotěboř, Okresnímu sdružení sportu Havlíčkův Brod, České unii sportu, Kraji Vysočina, Národní sportovní agentuře, GCE, s.r.o., H.R.T. účetnictví, Zdravé lékárně, Slévárně a modelárně Nové Ransko, s.r.o. a Plam s.r.o.