Sbíráme medaile, zkušenosti, zážitky

25.05.2024

Chotěbořské aerobičky soutěží v průběhu jejich sezony pomalu každý týden. Duben a květen byl a je nabitý závodů všech možných úrovní a LA team Chotěboř má na většině z nich své zastoupení.

Soutěž Českého svazu aerobiku a fitness Fisaf.cz druhé a třetí výkonnostní třídy čekala na naše závodnice v Železném Brodě v druhé polovině dubna. "Pirátky" Sára Nováčková, Anastázie Křivská, Lucie Kovalová, Hana Hausvaterová, Laura Nováčková a Kateřina Ondráková si se svou fitness sestavou vybojovaly ve třetí výkonnostní třídě dvanácté místo. Sedmým místem je pak do Chotěboře doprovodil tým nejmladších holek. Vanesa Průšová, Laura Francová, Natálie Chromá, Jasmína Bačkovská, Nikol Eisová, Magdaléna Kolářová a Karolína Hořínková představily fitness sestavu "Cirkus". Na soutěž pro druhou výkonnostní třídu přijela i naše sólistka sportovního aerobiku Denisa Pelikánová a vybojovala si ve velké konkurenci pěkné čtyřiadvacáté místo. Další závod se konal v Dubňanech, kam vyrazil pouze jeden z našich týmů. Holky z Cirkusu obsadily sedmé místo. Denisa tentokrát bojovala v mnohem větší konkurenci a obsadila místo šestadvacáté.

V první výkonnostní třídě jsme závodili v Poděbradech a to v polovině května. Natálie Haltufová, Tereza Jiránková, Iva Ptáčníková, Klára Jiránková, Aneta Sekerová a Tereza Kopecká závodící v juniorské kategorii fitness předvedly skvělý výkon, ale ve velmi nabité kategorii to na postup do finále nestačilo a děvčata obsadila jedenáctou příčku. Mladší tým kadetek ve složení Eliška Sekerová, Tereza Novotná, Silvie Tvrdíková, Sára Pešková, Jana Szturcová, Laura Smutná, Denisa Pelikánová a Nikol Šťastná si po finálovém kole se svou sestavou "Bruno" odvezly páté místo. Ve sportovním aerobiku závodila Jana Szturcová, na kterou čekalo krásné třinácté místo. V juniorské kategorii ji doplnila Tereza Novotná, která skončila na místě sedmnáctém. Eliška Sekerová společně s Janou Szturcovou obsadily jedenácté místo. V kategorii kadet závodila Silvie Tvrdíková, které finále uteklo jenom o jedno místo, když se postavila na jedenáctou příčku. Nikol Šťastná si v Poděbradech zacvičila i finálové kolo, po kterém skončila na krásném devátém místě. V kategorii youth jsme měli opět dvě zástupkyně. Tereza Jiránková si stejně jako Niky vybojovala postup do finále a po druhém kole skončila též na devátém místě. Po dlouhé pauze, kterou zapříčinilo nepříjemné zranění na plochu s velkým nadšením zavítala Tereza Kopecká. Návrat nedopadl vůbec špatně, domů si odvezla ocenění za čtrnácté místo.

Aerobic and Dance League je mezi námi oblíbená soutěž jednotlivců. Nově však organizátoři akce uspořádali závody i pro týmy. Do Prahy na ně vyrazila bojovat naše závodní přípravka. "Včelky" Linda Součková, Amálie Chromá, Lucie Güldnerová, Eliška Mašková, Emma Urbanová a Emma Kaderková bojovaly úspěšně, protože si domů přivezly další zlatou medaili. Také juniorky "Rock ladies" Simona Králová, Aneta Pelouchová, Elen Široká, Simona Mrázková, Kateřina Resslová, Julie Šmídová se umístily na krásném druhém místě. "Cirkus" si přivezl taktéž druhé místo a "Pirátky" je pak doplnily místem pátým v jejich věkové a výkonnostní kategorii B. Juniorky v kategorii A zvítězily a odvezly si zlatou medaili. Na třetím místě ve skupině A skončily kadetky se sestavou "Bruno".

Na závody jménem Perníková kopretina jezdí náš klub do Pardubic už od samotného počátku. "Rock ladies" tu letos vybojovaly krásné šesté místo, stejně jako kadetky "Pirátky".

Zatím se zdá být letošní sezóna opět úspěšná. Těšíme se, jak bude pokračovat. Všem našim závodnicím přejeme mnoho štěstí.

Za celý klub

Marie Sabolová