Sezóna 2024 v plném proudu!

05.05.2024

Jarní aerobiková sezona je v plném proudu a LA team opět sbírá mnoho úspěchů. Týmy i sólistky jezdí po celé republice a užívají si tak jarních dnů v tělocvičně. Jaká umístění jsme v průběhu dubna získali?

Po roce opět spolu

Na tradiční soutěži Bohemia aerobik tour v Kutné Hoře se potkaly všechny týmy našeho klubu. Závodní den zahájila sestava Včelky, kterou natrénoval tým závodní přípravky. Linda Součková, Amálie Chromá, Lucie Güldnerová, Eliška Mašková, Emma Urbanová a Emma Kaderková vybojovaly stříbrnou příčku. Svou sestavu Cirkus představila i Vanesa Průšová, Laura Francová, Natálie Chromá, Jasmína Bačkovská, Nikol Eisová, Magdaléna Kolářová a Karolína Hořínková, které získaly třetí místo ve skupině A. V kadetské kategorii fitnessu jsme měly dva zástupce. Pirátky (Sára Nováčková, Anastázie Křivská, Lucie Kovalová, Hana Hausvaterová, Laura Nováčková a Kateřina Ondráková) získaly také medaili, tentokrát druhé místo ve skupině C. Druhý tým kadetů (Tereza Novotná, Denisa Pelikánová, Sára Pešková, Eliška Sekerová, Laura Smutná, Jana Szturcová, Nikol Šťastná a Silvie Tvrdíková) vybojoval třetí místo ve skupině A. I juniorské týmy máme letos dva. Rock ladies (Simona Králová, Aneta Pelouchová, Elen Široká, Simona Mrázková, Kateřina Resslová a Julie Šmídová) přivezly do Chotěboře krásné první místo ve skupině B. Juniorky ve složení Natálie Haltufová, Tereza Jiránková, Iva Ptáčníková, Tereza Haláková, Klára Jiránková, Aneta Sekerová a Tereza Kopecká obdržely v Kutné Hoře druhé místo ve skupině A. Stejného typu soutěže jsme se zúčastnili i v Náchodě, odkud si Cirkus přivezl stříbrnou medaili, Rock ladies bronzovou medaili stejně jako Včelky a Pirátky vybojovaly šestou příčku.

V průběhu jarní sezóny pořádá Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz dva nominační závody na Mistrovství Evropy a světa. První nominační závody první výkonnostní třídy v Lounech přinesly pro juniorky třinácté místo a pro kadetský fitness místo šesté. V Lounech však závodily i závodnice sportovního aerobiku. Nikol Šťastná se svým sólem získala pěkné dvanácté místo a Silvii Tvrdíkové se podařilo probojovat do finálového kola, ve kterém svou sestavu odcvičila na devátou příčku. Tereza Novotná přijela do Chotěboře s dvacátým místem a jenom jednu příčku za ní se umístila Jana Szturcová. Duo Eliška Sekerová a Jana Szturcová získaly pěknou třináctou příčku. Také Tereza Jiránková závodila se svou sestavou a stejně jako Silvie se probojovala do finále a skončila také na devátém místě. Druhé nominační závody v Olomouci byly ještě o něco úspěšnější. Jana Szturcová si vybojovala dvacáté třetí místo a Tereza Novotná místo dvacáté druhé. Nikol Šťastná a Silvie Tvrdíková si tentokrát vyměnily pozice, protože Niky se probojovala do finále, kde získala desáté místo a Silvie Tvrdíková si domů odvezla pěkné třinácté místo. Juniorky si po minulých závodech také polepšily a přivezly si desáté místo.

Z Chotěboře na evropský šampionát

Na konci dubna svitla pro jeden z týmů obrovská naděje, která se pro radost všech úspěšně naplnila. Na závodech v Olomouci totiž získal fitness tým ve složení Tereza Novotná, Denisa Pelikánová, Sára Pešková, Eliška Sekerová, Laura Smutná, Jana Szturcová, Nikol Šťastná a Silvie Tvrdíková nominaci na mistrovství Evropy ve Švýcarsku. Stalo se tak poprvé v historii našeho klubu a my tak budeme mít na začátku června zastoupení na mezinárodních závodech. Je to velký úspěch nejenom pro klub, ale hlavně pro závodnice a trenéry. K nominaci vedla dlouhá cesta a mnoho let usilovného tréninku, hledání motivace i jiných úskalí, které náš sport pravidelně potkávají. Holkám moc gratulujeme a přejeme jim, ať si atmosféru tak velké soutěže užijí. Děkujeme také rodičům, že své děti podporují nejenom po té psychické stránce, ale i po té finanční.

Zároveň přejeme ostatním našim závodnicím, ať jejich vůle a láska k aerobiku zůstává silná. Věříme, že na takové závody nepojedeme naposledy.

Za celý klub

Marie Sabolová