V tělocvičně jako doma: LA team Chotěboř a jarní aerobiková sezóna

29.05.2023

Jaro nám letos sice moc sluníčka nepřineslo, ale ve světě aerobiku medaile tradičně svítí. LA team Chotěboř objíždí tělocvičny doslova po celé republice, a kromě cenných kovů sbírá zážitky i cenné zkušenosti.

Žijeme s pohybem

Po první výkonnostní třídě jely závodní sestavy do Prahy na závod Žij pohybem. Předposlední víkend v dubnu se tak nesl v duchu pražského stříbra. Druhé místo si domů odvezl z ligy A juniorský fitness Eurovision (Natálie Haltufová, Tereza Kopecká, Tereza Jiránková, Klára Jiránková, Iva Ptáčníková, Veronika Křivská, Aneta Sekerová, Tereza Haláková) společně s kadetským fitnessem Pink ladies (Simona Králová, Simona Mrázková, Aneta Pelouchová, Kateřina Resslová, Elena Široká, Julie Šmídová), které ovládly ligu B ve své kategorii. Ve stejné lize pak na pátém místě skončil tým Sky ve složení Hana Hausvaterová, Lucie Kovalová, Anastázie Křivská, Laura Nováčková, Sára Nováčková, Kateřina Ondráková, Kateřina Resslová, Darja Secká, ovšem v mladší kadetské kategorii.

Přesně o měsíc později se během květnového víkendu konalo opět pražské Žij pohybem. Na závod odjely stejné tři týmy jako v dubnu, ale příčky obsadily pochopitelně jiné. Čtvrté místo v lize B patřilo Pink ladies a na třetí příčku mladších kadetek dosáhla sestava Sky. Eurovison si z ligy A odvezl do Chotěboře sice bramborovou medaili, ale úsměvy na tváři přesto neuvadly.

Závody ze série Bohemia aerobic tour, o kterých jsme psali už v nejednom článku, ve svém konání opět pokračovaly. Tentokrát jela Chotěboř na třetí kolo do Hradce Králové, kde se na příčku nejvyšší postavily růžovky Pink ladies. Sestava Sky si po pěkném výkonu dopřála pátou příčku. Do Hradce Králové přijely ale i nejmenší závodnice našeho klubu, sestava Sugar (Jasmína Bačkovská, Nikol Eisová, Laura Francová, Natálie Chromá, Magdaléna Kolářová, Vanesa Průšová) a vybojovaly si čtvrté místo.

Z Hradce Králové jsme pokračovaly o pár kilometrů dál, do Poděbrad, kde se na konci května potkalo o několik našich sestav víc. V kadetské kategorii se představila společně s Pink ladies a sestavou Sky také sestava Halftime show (Tereza Novotná, Denisa Pelikánová, Sára Pešková, Eliška Sekerová, Laura Smutná, Jana Szturcová, Nikol Šťastná, Silvie Tvrdíková). Poděbrady byly opět ve znamení stříbrných medailí. Třikrát druhé místo klubu vybojovaly sestavy Pink ladies (liga B), Halftime show a pražský tým složený z bývalých závodníků a současných trenérů Back in the game. Bronz si na krk nasadily kadetky Sky a nejmenší holky se sestavou Sugar.

Tři, dva, jedna, finále!

Závody pod Českým svazem aerobiku a fitness Fisaf.cz opět pokračovaly, a to jak v první výkonnostní třídě, tak i ve druhé. Dubnové nedělní závody v Brně na druhé výkonnostní třídě přinesly úspěch nejednomu chotěbořskému týmu. Ve sportovním aerobiku zde soutěžila Silvie Tvrdíková – 5. místo, Tereza Novotná – 18. místo, Tereza Kopecká – 3. místo a duo Jana Szturcová a Eliška Sekerová – 8. místo. Fitness tým Halftime show na medaili těsně nedosáhly a skončily tak na čtvrtém místě. Stříbro si ale do Prahy odvezl seniorský tým Back in the game.

Fisafové úspěchy ale v Brně neskončily, naopak. Právě v Poděbradech, kam LA team v současné sezóně přijel už podruhé, se to medailemi jenom třpytilo. Hned dvě první místa věnovaly klubu Nikol Šťastná se svým sólem společně se singlistkou Terezou Kopeckou. Dařilo se i týmu Halftime show, které si na krk pověsily bronz, stejně jako seniorský tým Back in the game. Uspělo ale i duo Jana Szturcová a Eliška Sekerová na pátém místě a Silvie Tvrdíková na místě šestém.

K jednomu z nejdojemnějších momentů této sezóny došlo v dalekých Otrokovicích na závodech první výkonnostní třídy, když mezi finalisty zaznělo jméno našeho juniorského týmu. Eurovision se tak staly prvním fitness týmem v desetileté historii našeho klubu, který se probojoval přes tři výkonnostní třídy až do samotného finále třídy nejvyšší. V obrovské konkurenci si domů odvezly šestou příčku, a to s nezapomenutelnou emocí jak pro ně, tak pro trenéry, rodiče i ostatní členy LA teamu Chotěboř. Za tu obrovskou dřinu, která za vším stojí, holkám moc děkujeme. Jsme na vás pyšné a moc doufáme, že vám ta dobrá nálada a odhodlání trénovat, vydrží.

V první výkonnostní třídě v Otrokovicích ale nezahálely ani naše singlistky. V dospělé kategorii žen se na osmou příčku postavila dlouholetá závodnice Denisa Vaňková a v juniorské kategorii si krásnou šestnáctou pozici vybojovala Tereza Jiránková. I vám patří gratulace a pochvala za všechny ty těžké tréninky, které za účastí v první výkonnostní třídě stojí.

Všechny závodnice našeho klubu si zaslouží obrovskou pochvalu. Letošní sezóna je v mnoha ohledech opět přelomová a už dnes jsme mnohem dál, než jsme byli před rokem. Tímto děkujeme i rodičům, kteří své dcery na závody pravidelně vozí a doma je více než podporují.

Do konce sezóny, a až mnohem dál vám lásku přeje LA team.

Za celý klub

Marie Sabolová