Víkendy na závodech aneb jaro jak má být: LA team Chotěboř je ve svém živlu

04.05.2023

Zatímco si ostatní užívají slunečního jarního počasí, klub aerobiku si užívá takové krásné chvíle o trošku jinak. Pohybujeme se mezi vůní laku na vlasy, hlukem křičících fanoušků a navzájem si gratulujeme, kolik úspěšných výkonů jsme předvedli. Desátá sezóna klubu LA team je v plném proudu.

Poprvé, a s úspěchem

Do druhé výkonnostní třídy letos postoupil fitness tým kadetek (Tereza Novotná, Denisa Pelikánová, Sára Pešková, Eliška Sekerová, Laura Smutná, Jana Szturcová, Nikol Šťastná, Silvie Tvrdíková), který oblékl červené kalhoty pro sestavu s názvem Halftime show. Poprvé se ukázaly na závodní ploše v Říčanech, odkud do Chotěboře dovezly stříbrnou medaili. Ze stejného týmu klub výborně reprezentovaly sólistky ve sportovním aerobiku. V nejmladší kategorii letos závodí Nikol Šťastná, která od všech rozhodčích dostala první místo a domů si tak odvezla zlatou medaili. Kadetky Tereza Novotná a Silvie Tvrdíková si v početné kategorii vybojovaly postup do finále, kde se Tereza umístila na pátém místě a Silvie na medailové bronzové příčce. Juniorská závodnice Jana Szturcová se ve starší kategorii také neztratila, ba naopak, a svým výkonem se vyšplhala na páté místo. Tereza Kopecká v kategorii youth zabojovala a ve velké konkurenci si zaslouženě vyskočila na třetí stupínek vítězů. Celé závody se děvčatům vydařily, děkujeme vám. Je to pro nás všechny velký klubový úspěch, který nás motivuje do dalších tréninků.

Mezi nejlepšími

Soutěže pod Českým svazem aerobiku a fitness Fisaf.cz jsme se zúčastnili i v Lounech, ovšem tentokrát dvojku nahradila jednička a naše jména tak zazněla mezi reprezentanty ČR na nejvyšší výkonnostní třídě. Tereza Jiránková se svým prvním startem sezóny dojala trenéry i rodiče a od poroty získala překrásnou třináctou příčku s vysokým technickým ohodnocením. Denisa Vaňková je mezi nejlepšími závodníky v seniorské kategorii už nějakou dobu, ale její dřina a neustálý zápal do tréninku neuvadá, naopak. Z Loun si odvezla sedmé místo. Tým juniorek nezahálel. Fitness sestava Eurovision (Tereza Jiránková, Tereza Kopecká, Veronika Křivská, Tereza Haláková, Natálie Haltufová, Iva Ptáčníková, Klára Jiránková a Aneta Sekerová) si s úsměvem přišla pro desáté místo. Gratulujeme všem závodnicím a opět nemůžeme nepoděkovat za opravdu vzornou reprezentaci našeho klubu.

Tam, kde to před deseti lety začalo

Chvíle, které máme nejraději, jsou ty společné. Kromě víkendových nebo týdenních soustředěni se občas stane, že se celý klub potká v jedné hale. Není to moc často, ale když už se to povede, stojí to za to. Na začátku dubna jsme takové štěstí měli a do Kutné hory tak vyjelo všech pět závodních týmů. Závodní cesta LA teamu před deseti lety začala na soutěžích spadající pod Bohemia aerobic tour a první zastávka v Kutné hoře byla tak úspěšná pro všechny závodní sestavy.

Na ploše si zacvičil úplně poprvé náš nejmladší tým závodní přípravky se sestavou s názvem Sugar (Jasmína Bačkovská, Nikol Eisová, Laura Francová, Natálie Chromá, Magdaléna Kolářová, Vanesa Průšová). Báječnou atmosféru prvních závodů tak doplnila upřímná dětská radost z první stříbrné medaile. V kadetské kategorii se proti sobě postavily hned tři fitness týmy z našeho klubu. Kategorie však byla rozdělená na ligu A a B. V lize B uspěly holky se sestavou Sky (Hana Hausvaterová, Lucie Kovalová, Anastázie Křivská, Laura Nováčková, Sára Nováčková, Kateřina Ondráková, Kateřina Resslová, Darja Secká) a domů přijely s hezkou "bramborovou" příčkou. O jedno místo před nimi se na bednu postavily Pink ladies (Simona Králová, Simona Mrázková, Aneta Pelouchová, Kateřina Resslová, Elena Široká, Julie Šmídová) a na krk si tak pověsily bronz. V lize A si bronzové umístění vybojoval tým Halftime show. Výherkyněmi v juniorech byly naše nejstarší reprezentantky týmu Eurovision.

Závodní sezóna má do svého konce ještě daleko, ale my už teď víme, že naše děvčata si zaslouží obrovskou pochvalu za poctivý přístup a pilné nasazení, které sportu věnují. Děkujeme i všem trenérkám, které během závodní sezóny věnují svůj volný čas sportu ještě více než obvykle.

Těšíme se na další úspěchy, které nám jaro na závodní plochy přinese. Pro sledování dění v našem klubu doporučujeme našim fanouškům sledovat sociální sítě, kde jsme pravidelně aktivní. No a k tomu všemu Vám LÁsku přeje LA TEAM.

Za celý klub

Marie Sabolová

Instagram: @lateam_chotebor

Facebook: LA team Chotěboř