Závodnice klubu LA team Chotěboř sbírají úspěchy i mimo hlavní sezónu

23.03.2024

Začátek roku se v chotěbořském aerobiku nese nejenom v duchu příprav na jarní sezonu, ale děvčata také sbírají nespočet úspěchů na soutěžích ve cvičení podle lektora.

První lednové závody v Kutné Hoře, které se již několikátým rokem konají pod názvem Tříkrálový aerobik navštívilo i několik nejmladších děvčat z našeho klubu. Linda Hamederová si vybojovala páté místo, Lucie Güldnerová se probojovala do finále a Laura Francová se umístila také na pátem místě. Starší děvčata byla také úspěšná, do Chotěboře odjela Nikol Šťastná se zlatou medailí, Jana Szturcová se čtvrtým místem a Silvie Tvrdíková s Denisou Pelikánovou a Kateřinou Resslovou s oceněním za postup do finále. Do Kutné Hory se náš klub však za tento rok podíval hned několikrát. Hvězdičkový aerobik na konci ledna přinesl našim nejmenším opět mnoho radosti. Lucie Güldnerová postoupila do finále a Laura Francová se umístila na čtvrtém místě. Starší holky opět sbíraly medaile. Nikol Šťastná připsala na svůj seznam úspěchů další zlatou medaili, Silvie Tvrdíková páté místo a Jana Szturcová stříbrnou medaili. Závody v Kutné Hoře mají svou ligu nazývanou Top ten, ve které jednotliví závodníci sbírají body a poté bojují o nejvyšší příčky. Finálový závod Top ten v Kutné Hoře otevřel březnové dny, ve kterých nás již brzy čekají první závody týmů. Jana Szturcová si z těchto závodů odvezla první místo a v žebříčku Top ten se umístila na druhém místě. Nikol Šťastná domů přivezla dvě zlatá umístění, a to jak za závod, tak i za Top ten. Silvie Tvrdíková se v závodě umístila na pátém místě a v Top ten na krásném čtvrtém místě. Laura Francová přivezla dvě bronzová umístění, za závod i za umístění v žebříčku Top ten. Pro Elišku Maškovou a Karolínu Hořínkovou byl tento závod jako první v životě. Děvčata si vedla skvěle a nabrala nové zkušenosti do dalších závodů. Denisa Pelikánová postoupila do finále. Jako klub jsme se v žebříčku Top ten klubů umístily na úžasném sedmém místě. Gratulujeme a děkujeme všem závodnicím, které svými body přispěly k tomuto úspěchu.

Koncem ledna se uskutečnilo první kolo ligy roku 2024 soutěže Aerobik and Dance League. Nikol Šťastná si z Prahy přivezla zlatou medaili v kategorii Aerobik, šesté místo z kategorie Dance a sedmé místo za Step aerobik. Silvie Tvrdíková se zúčastnila také všech tří disciplín a vybojovala si sedmé místo v kategorii Aerobik, šesté místo za Step a v Dance, kde se toto kolo tančil taneční styl house, získala cenu za účast ve finále. Dvojici Silvie a Nikol do Prahy na závody doprovodila také Jana Szturcová, která si vybojovala čtvrtou příčku, a to v kategorii Aerobik. Denisa Pelikánová se umístila na krásném šestém místě, též v kategorii Aerobik. Na začátku března děvčata vyrazila také na druhé kolo této soutěže, která se tentokrát konala v tématu retro. Aerobik a Step oživila Dance kategorie dvojic, kde kromě soutěžících lektoři roztančili celou halu. Silvie Tvrdíková si odvezla zlatou medaili za disciplínu Aerobik, čtvrté místo za sestavu na stepech a společně s Nikol Šťastnou vybojovaly šesté místo v kategorii Dance. Nikol závodila také ve všech třech kategoriích. Přivezla si do Chotěboře první místo za Aerobik a sedmé místo za Step aerobik. Jana Szturcová a Denisa Pelikánová také společně tančily a odvezly si ocenění za finále. Jana v kategorii Aerobik obsadila nejvyšší příčku a Denisa získala ocenění za postup do finále. V kategorii Aerobik soutěžila také Kateřina Resslová, která si stejně jako Denisa odvezla cenu za postup do finále.

Finálové kolo Bohemia aerobic tour se konalo v Náchodě, kde měl náš klub opět bohaté zastoupení. Lucie Güldnerová se probojovala do finále, stejně jako Kateřina Resslová ve své kategorii. Jana Szturcová si z celorepublikového finále soutěže ve cvičení podle lektora odvezla krásné druhé místo. Nikol Šťastná se stala vítězkou a odvezla si tak domů zlatou medaili.

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá závody jednotlivců po celé republice už mnoho let. První závody tohoto roku se konaly až v Českých Budějovicích, kde se děvčatům opět dařilo. Nikol Šťastná se umístila na krásném čtvrtém místě, Silvie Tvrdíková se postavila na stříbrnou příčku a Jana Sztucová si ve své kategorii vybojovala bronzovou medaili. Do Jindřichova Hradce se k nim pak přidala Denisa Pelikánová, která si vybojovala postup do finále. Z jižních Čech si Jana Szturcová přivezla opět krásné třetí místo, Silvie Tvrdíková místo čtvrté a Nikol Šťastná stříbrnou medaili. Na třetí závody holky odjely až do Ostravy, a i tam se jim velice dařilo. Denisa Pelikánová obsadila krásné čtvrté místo, Nikol Šťastná deváté místo a Jana Szturcová místo páté. Silvie Tvrdíková si v Ostravě vybojovala stříbrnou medaili.

Děkujeme, že na takové závody rády jezdíte a reprezentujete náš klub po celé ČR. Nejenom, že děláte chotěbořskému klubu aerobiku takříkajíc dobré jméno, ale neustále tím zlepšujete své výkony.

LA team Chotěboř se nadále připravuje na jarní sezonu, kterou odstartují závody první výkonnostní třídy na Kladně a o týden později proběhne v Praze druhá a třetí výkonnostní třída. Před tím nás ještě čeká vystoupení na tradiční akci Sportuj a pomáhej, kterou pořádá Gymnázium Chotěboř. Držte nám palce!

Krásný začátek jarních dnů plných LÁsky Vám přeje LA team.

Za celý klub

Marie Sabolová